Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 43
Miejsce wydania: Kraków
Rok wydania: 1993
Rok powstania: 1994
dziejów a jako użyteczny model pozwalający jego zdaniem na płodne interpretacje i prognozy w pozimnowojennym świecie.
Nie po raz pierwszy twierdzenia tego autora budzą powszechne zainteresowanie i wchodzą w szeroki obieg intelektualny - tak było przed laty z jego książką "Porządek polityczny w zmieniających się społeczeństwach", a ostatnio z "Trzecią falą".
Ponadto z pewnością należy on do autorów, których teksty są uważnie czytane przez analityków w Departamencie Stanu, jego wypowiedzi mogą zatem mieć wpływ na amerykańską strategię polityczną.
Obszerny tekst Huntingtona pt. "Zderzenie cywilizacji?", opublikowany w ubiegłorocznym letnim numerze "Foreign Affairs", wywołał burzliwą dyskusję w USA i w Europie.
Wzięli w niej
dziejów a jako użyteczny model pozwalający jego zdaniem na płodne interpretacje i prognozy w &lt;orig&gt;pozimnowojennym&lt;/&gt; świecie.<br>Nie po raz pierwszy twierdzenia tego autora budzą powszechne zainteresowanie i wchodzą w szeroki obieg intelektualny - tak było przed laty z jego książką "Porządek polityczny w zmieniających się społeczeństwach", a ostatnio z "Trzecią falą".<br>Ponadto z pewnością należy on do autorów, których teksty są uważnie czytane przez analityków w Departamencie Stanu, jego wypowiedzi mogą zatem mieć wpływ na amerykańską strategię polityczną.<br>Obszerny tekst Huntingtona pt. "Zderzenie cywilizacji?", opublikowany w ubiegłorocznym letnim numerze "Foreign Affairs", wywołał burzliwą dyskusję w USA i w Europie.<br>Wzięli w niej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego