Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
Instrukcji o Broni Piechoty" opracowanej w 1931 r. przez Departament Piechoty MSWojsk.30

Kierownictwo PZO przewidywało duże możliwości sprzedaży lunet i aby nie dopuścić w przyszłości do konkurencji, wystąpiło i uzyskało w Urzędzie Patentowym RP trzy patenty na zastosowane w nich rozwiązania konstrukcyjne 31.

Celownik do moździerzy piechoty wz. 31 Poziomnica do moździerzy piechoty wz. 31



Przyrządy te (fot. 4.4. i 4.5) stanowiły wyposażenie moździerzy piechoty kal. 81 mm wz. 31, które produkowano w fabryce Stowarzyszenia Mechaników Polskich z Ameryki S.A. w Porębie na podstawie licencji zakupionej we francuskiej firmie Stokes-Brandt.



Nie wiadomo, czy w ramach zakupionej
Instrukcji o Broni Piechoty" opracowanej w 1931 r. przez Departament Piechoty MSWojsk.30<br><br>Kierownictwo PZO przewidywało duże możliwości sprzedaży lunet i aby nie dopuścić w przyszłości do konkurencji, wystąpiło i uzyskało w Urzędzie Patentowym RP trzy patenty na zastosowane w nich rozwiązania konstrukcyjne 31.<br><br>&lt;tit&gt;Celownik do moździerzy piechoty wz. 31 Poziomnica do moździerzy piechoty wz. 31&lt;/&gt;<br><br>&lt;gap&gt;<br><br> Przyrządy te (fot. 4.4. i 4.5) stanowiły wyposażenie moździerzy piechoty kal. 81 mm wz. 31, które produkowano w fabryce Stowarzyszenia Mechaników Polskich z Ameryki S.A. w Porębie na podstawie licencji zakupionej we francuskiej firmie Stokes-Brandt.<br><br>&lt;gap&gt;<br><br> Nie wiadomo, czy w ramach zakupionej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego