Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Stanisław
Tytuł: Ciemne sprawy międzywojnia
Rok: 2002
Berezy Kartuskiej i liczni przeciwnicy tego obozu koncentracyjnego, w którym przetrzymywano komunistów, jak i radykalnych narodowców - wytaczali najcięższe zarzuty, Sieroszewski objawił się właśnie jako gorący obrońca tej formy walki z "wrogami państwa".
Jego wystąpienie wywołało żywą polemikę w prasie. Najostrzej zaatakowało "senatora-dzierżymordę" czasopismo społeczno-kulturalne związane z ONR-em "Prosto z mostu", cieszące się sławą periodyku dorównującego poziomem "Wiadomościom Literackim"; to w nim drukował swe poezje Konstanty Ildefons Gałczyński, a i garnitur publicystów pisywał tam przedni. Artykuł atakujący Sieroszewskiego napisał główny felietonista tygodnika, jego założyciel - Stanisław Piasecki. Tytuł brzmiał: Prezes Akademii Literatury o więźniach brzeskich, skargach prasowych i Berezie Kartuskiej.
Pisarz najbardziej
Berezy Kartuskiej i liczni przeciwnicy tego obozu koncentracyjnego, w którym przetrzymywano komunistów, jak i radykalnych narodowców - wytaczali najcięższe zarzuty, Sieroszewski objawił się właśnie jako gorący obrońca tej formy walki z "wrogami państwa".<br>Jego wystąpienie wywołało żywą polemikę w prasie. Najostrzej zaatakowało "senatora-dzierżymordę" czasopismo społeczno-kulturalne związane z ONR-em "Prosto z mostu", cieszące się sławą periodyku dorównującego poziomem "Wiadomościom Literackim"; to w nim drukował swe poezje Konstanty Ildefons Gałczyński, a i garnitur publicystów pisywał tam przedni. Artykuł atakujący Sieroszewskiego napisał główny felietonista tygodnika, jego założyciel - Stanisław Piasecki. Tytuł brzmiał: Prezes Akademii Literatury o więźniach brzeskich, skargach prasowych i Berezie Kartuskiej.<br>Pisarz najbardziej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego