Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kobieta i Życie
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1956
zaledwie parę miesięcy. Ze wszystkich zakładów opinia o Joannie jest jednakowa: "zachowanie złe, wstręt do pracy, niezdyscyplinowana, kłótliwa, używa wulgarnych słów".
Rozmawiałam z wychowawczynią z Otwocka Wielkiego, która miała możność zetknięcia się z Joanną we wszystkich tych zakładach. Mówi ona: "Joasia to trudny, nieopanowany charakter. Wyjątkowo mocno rozbudzona erotycznie. Ordynarna. Prowodyr do złego. Potrafiła zbuntować całą grupę dziewcząt. Inicjatorka ucieczek. Zainteresowania: chłopcy, zabawy, wódka...".
Pół roku wstecz po 17-miesięcznym pobycie Joanny w zakładach, poważnie chora matka złożyła podanie o zwolnienie córki do domu. Joanna zwolniona warunkowo na okres 6 miesięcy i oddana pod dozór kuratora sądowego, wraca do domu.
Nie
zaledwie parę miesięcy. Ze wszystkich zakładów opinia o Joannie jest jednakowa: "zachowanie złe, wstręt do pracy, niezdyscyplinowana, kłótliwa, używa wulgarnych słów". <br>Rozmawiałam z wychowawczynią z Otwocka Wielkiego, która miała możność zetknięcia się z Joanną we wszystkich tych zakładach. Mówi ona: "Joasia to trudny, nieopanowany charakter. Wyjątkowo mocno rozbudzona erotycznie. Ordynarna. Prowodyr do złego. Potrafiła zbuntować całą grupę dziewcząt. Inicjatorka ucieczek. Zainteresowania: chłopcy, zabawy, wódka...". <br>Pół roku wstecz po 17-miesięcznym pobycie Joanny w zakładach, poważnie chora matka złożyła podanie o zwolnienie córki do domu. Joanna zwolniona warunkowo na okres 6 miesięcy i oddana pod dozór kuratora sądowego, wraca do domu. <br>Nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego