Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
jest kolejna.
(PAP)Przewóz pasażerów nie opłaca się PKP

TRANSPORT Tylko dziewięć spośród prawie 770 pociągów obsługujących linie regionalne w województwie śląskim jest w pełni rentownych. Taką informację przekazała we wtorek Elżbieta Pierzchała, dyrektor Zakładu Aglomeracyjnych Przewozów Pasażerskich PKP w Katowicach.
Na razie nie planuje się jednak zamknięcia żadnej linii. Przeciwnie, reaktywowana ma zostać linia kolejowa łącząca Zawiercie z Pyrzowicami, gdzie znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice.
W myśl podpisanej w poniedziałek umowy między zarządem Polskich Kolei Państwowych a zarządem województwa śląskiego, samorząd wojewódzki współfinansować będzie tylko pociągi o rentowności przekraczającej 50 procent.
(PAP)Daewoo w Lublinie chce produkować

MOTORYZACJA We
jest kolejna.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Przewóz pasażerów nie opłaca się PKP&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;TRANSPORT&lt;/&gt; Tylko dziewięć spośród prawie 770 pociągów obsługujących linie regionalne w województwie śląskim jest w pełni rentownych. Taką informację przekazała we wtorek Elżbieta Pierzchała, dyrektor Zakładu Aglomeracyjnych Przewozów Pasażerskich PKP w Katowicach.<br>Na razie nie planuje się jednak zamknięcia żadnej linii. Przeciwnie, reaktywowana ma zostać linia kolejowa łącząca Zawiercie z Pyrzowicami, gdzie znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice.<br>W myśl podpisanej w poniedziałek umowy między zarządem Polskich Kolei Państwowych a zarządem województwa śląskiego, samorząd wojewódzki współfinansować będzie tylko pociągi o rentowności przekraczającej 50 procent.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Daewoo w Lublinie chce produkować&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;MOTORYZACJA&lt;/&gt; We
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego