Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 33
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
k. Żywca leżą motyle-klepaki, koniki, ptaszki, karetki. Wszystko z drewna. Te zabawki pamiętam jeszcze z dzieciństwa. - Ja należę już do piątego pokolenia, które robi te zabawki. Nie mają największego powodzenia. Dzieci teraz mają komputery. Jest mi z tego powodu trochę przykro - mówi Teodor Biegun.
Baby z makutrą, wiadrem, dzbanem. Przysadziste, ubrane w kolorowe stroje. - To twórczość typowa dla regionu kieleckiego - opowiada Marian Opis z Wrocławia. - Ja stamtąd pochodzę. To takie kieleckie pyzy. Niektórzy lubią szczuplejsze baby. W drewnie pokazuję wiejskie życie jeszcze sprzed kilkudziesięciu lat. To było przecież tak niedawno, a tyle się już zmieniło - dodaje.
Większość twórców ludowych nie
k. Żywca leżą motyle-klepaki, koniki, ptaszki, karetki. Wszystko z drewna. Te zabawki pamiętam jeszcze z dzieciństwa. - Ja należę już do piątego pokolenia, które robi te zabawki. Nie mają największego powodzenia. Dzieci teraz mają komputery. Jest mi z tego powodu trochę przykro - mówi Teodor Biegun.<br>Baby z makutrą, wiadrem, dzbanem. Przysadziste, ubrane w kolorowe stroje. - To twórczość typowa dla regionu kieleckiego - opowiada Marian Opis z Wrocławia. - Ja stamtąd pochodzę. To takie kieleckie pyzy. Niektórzy lubią szczuplejsze baby. W drewnie pokazuję wiejskie życie jeszcze sprzed kilkudziesięciu lat. To było przecież tak niedawno, a tyle się już zmieniło - dodaje.<br>Większość twórców ludowych nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego