Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
lombardzkiemu biznesmenowi. Rzymski tygodnik "L'Espresso" pisał przed wyborami, że Berlusconi chce wziąć władzę po to, aby prokuratura nie dobrała się do skóry Fininvestowi.

Przez 7 miesięcy kierował rządem, do którego na kilka kluczowych stanowisk, m.in. ministra obrony, wprowadził swych adwokatów z Fininvestu. Obsadził także swymi ludźmi kierownictwo telewizji publicznej RAI i wydał otwartą walkę prokuratorskiemu sprzysiężeniu antykorupcyjnemu. Nie zdołał wprawdzie doprowadzić ani do jego rozwiązania, ani do przerwania operacji "czyste ręce", ale naciski rządowe dały się we znaki prokuratorowi Di Pietro do tego stopnia, że ostentacyjnie odszedł on z pracy w aparacie wymiaru sprawiedliwości.

Krytykowany za posunięcia wewnętrzne przez dzienniki
lombardzkiemu biznesmenowi. Rzymski tygodnik "L'Espresso" pisał przed wyborami, że Berlusconi chce wziąć władzę po to, aby prokuratura nie dobrała się do skóry Fininvestowi.<br><br>Przez 7 miesięcy kierował rządem, do którego na kilka kluczowych stanowisk, m.in. ministra obrony, wprowadził swych adwokatów z Fininvestu. Obsadził także swymi ludźmi kierownictwo telewizji publicznej RAI i wydał otwartą walkę prokuratorskiemu sprzysiężeniu antykorupcyjnemu. Nie zdołał wprawdzie doprowadzić ani do jego rozwiązania, ani do przerwania operacji "czyste ręce", ale naciski rządowe dały się we znaki prokuratorowi Di Pietro do tego stopnia, że ostentacyjnie odszedł on z pracy w aparacie wymiaru sprawiedliwości.<br><br>Krytykowany za posunięcia wewnętrzne przez dzienniki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego