Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Literatura Ludowa
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1957
czasu badań terenowych.
I znowu wyłania się potrzeba istnienia na terenie woj.. rzeszowskiego placówki, o której wyżej pisałem, sporządzającej bezpośrednio w terenie elektroakustyczne (magnetofonowej nagrania które zastąpiłyby notatki folklorystów, robione ciągle jeszcze metodą ołówkową i podniosłyby znacznie wierność artystycznych opracowań uwzględniających w pełni wszystkie cechy harmoniczne, charakterystyczne dla polskiego folkloru.
Reasumując i porównując całe osiągnięcia na polu twórczości ludowej i pracy ludowych, amatorskich zespołów artystycznych, mimo wielu obaw dochodzę do wniosku. że błędy nie przesłaniają zasług i osiągnięć. Te niepełną garść wiadomości kończę gorącym, jeszcze raz rzuconym apelem o utworzenie w Rzeszowie odpowiedniej komórki PIS-u oraz oddziału PTL-u.
Leszek
czasu badań terenowych.<br>I znowu wyłania się potrzeba istnienia na terenie woj.. rzeszowskiego placówki, o której wyżej pisałem, sporządzającej bezpośrednio w terenie elektroakustyczne (magnetofonowej nagrania które zastąpiłyby notatki folklorystów, robione ciągle jeszcze metodą ołówkową i podniosłyby znacznie wierność artystycznych opracowań uwzględniających w pełni wszystkie cechy harmoniczne, charakterystyczne dla polskiego folkloru.<br>Reasumując i porównując całe osiągnięcia na polu twórczości ludowej i pracy ludowych, amatorskich zespołów artystycznych, mimo wielu obaw dochodzę do wniosku. że błędy nie przesłaniają zasług i osiągnięć. Te niepełną garść wiadomości kończę gorącym, jeszcze raz rzuconym apelem o utworzenie w Rzeszowie odpowiedniej komórki PIS-u oraz oddziału PTL-u.<br>&lt;au&gt;Leszek
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego