Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
że nie ma się czego bać.
Profesor uważa, że mamy w tym wypadku do czynienia z dorosłymi, którzy jak małe dzieci igrają z konwencjonalnymi zasadami dobra i zła oraz z regułą, że tylko dobry powinien przetrwać i tylko jego powinno się wspierać.
Profesor Antropologii na Uniwersytecie Pensylvania w Filadelfii - Peggy Reeves Sanday - autorka książki pt. "Boski głód: kanibalizm jako systemu kulturowy", jest zaniepokojona popularnością postaci filmowej, kanibala.
Twierdzi ona, że współczesna kultura filmowa sięga ku mniej szlachetnym cechom ludzkiej natury. - Im więcej seksu i przemocy, tym szczęśliwsza jest publiczność.
John McCarty, autor książek i leksykonów o szaleńcach i psychopatach kina podkreśla
że nie ma się czego bać.<br>Profesor uważa, że mamy w tym wypadku do czynienia z dorosłymi, którzy jak małe dzieci igrają z konwencjonalnymi zasadami dobra i zła oraz z regułą, że tylko dobry powinien przetrwać i tylko jego powinno się wspierać.<br>Profesor Antropologii na Uniwersytecie Pensylvania w Filadelfii - Peggy Reeves Sanday - autorka książki pt. "Boski głód: kanibalizm jako systemu kulturowy", jest zaniepokojona popularnością postaci filmowej, kanibala.<br>Twierdzi ona, że współczesna kultura filmowa sięga ku mniej szlachetnym cechom ludzkiej natury. - Im więcej seksu i przemocy, tym szczęśliwsza jest publiczność.<br>John McCarty, autor książek i leksykonów o szaleńcach i psychopatach kina podkreśla
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego