Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
Najczęściej kochają dzieci jednakowo, ale inaczej okazują im miłość. To wcale nie musi być problemem, ale staje się nim, kiedy dzieci zaczynają tę różnicę boleśnie odczuwać.

A zdarza się to, niestety, dosyć często. Z badań profesor McHale wynika, że ponad połowa maluchów czuje się traktowana przez rodziców gorzej niż rodzeństwo. Rodzice mogą uprzywilejowywać nawet jedno z bliźniąt. Według McHale matki więcej czasu poświęcają dzieciom słabszym i chorowitym. Ojcowie mają z kolei skłonność do rozpieszczania pierworodnych. To uwarunkowanie kulturowe: pierwsi synowie byli dziedzicami majątku i zapewniali byt rodzinie.
Z kolei zdaniem Shirley R. Phillips i Christiana L. Spencera, socjobiologów z Uniwersytetu w
Najczęściej kochają dzieci jednakowo, ale inaczej okazują im miłość. To wcale nie musi być problemem, ale staje się nim, kiedy dzieci zaczynają tę różnicę boleśnie odczuwać. <br><br>A zdarza się to, niestety, dosyć często. Z badań profesor McHale wynika, że ponad połowa maluchów czuje się traktowana przez rodziców gorzej niż rodzeństwo. Rodzice mogą uprzywilejowywać nawet jedno z bliźniąt. Według McHale matki więcej czasu poświęcają dzieciom słabszym i chorowitym. Ojcowie mają z kolei skłonność do rozpieszczania pierworodnych. To uwarunkowanie kulturowe: pierwsi synowie byli dziedzicami majątku i zapewniali byt rodzinie. <br>Z kolei zdaniem Shirley R. Phillips i Christiana L. Spencera, socjobiologów z Uniwersytetu w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego