Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura w Kraju i na Świecie
Nr: 366
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1969
niezwykłych warunkach: kino " Barberini" otoczone było karabinierami, a policja kontrolowała wszystkich wchodzących do gmachu.
Faszystowscy bojówkarze szantażowali właściciela kina - powiadomili go telefonicznie, że podczas premiery budynek zostanie wysadzony w powietrze. Chcieli zastraszyć właściciela, publiczność i zerwać pokaz. Premiera jednak odbyła się, a widzowie wypełnili salę do ostatniego miejsca.
Film Franco Rossiego rozgrywa się w okresie faszyzmu i ukazuje dramatyczne losy włoskiej młodzieży. Zdaniem twórcy to właśnie pokolenie ponosi główną odpowiedzialność przed historią, ponieważ przez swą obojętność i niedojrzałość polityczną umożliwiło przejęcie władzy przez faszystów.
"Giovinezza, Giovinezza" zdobyła szeroki oddźwięk w społeczeństwie włoskim, gdzie sprawa walki z faszyzmem i jego groźbą jest
niezwykłych warunkach: kino " Barberini" otoczone było karabinierami, a policja kontrolowała wszystkich wchodzących do gmachu.<br>Faszystowscy bojówkarze szantażowali właściciela kina - powiadomili go telefonicznie, że podczas premiery budynek zostanie wysadzony w powietrze. Chcieli zastraszyć właściciela, publiczność i zerwać pokaz. Premiera jednak odbyła się, a widzowie wypełnili salę do ostatniego miejsca.<br>Film Franco Rossiego rozgrywa się w okresie faszyzmu i ukazuje dramatyczne losy włoskiej młodzieży. Zdaniem twórcy to właśnie pokolenie ponosi główną odpowiedzialność przed historią, ponieważ przez swą obojętność i niedojrzałość polityczną umożliwiło przejęcie władzy przez faszystów.<br>"Giovinezza, Giovinezza" zdobyła szeroki oddźwięk w społeczeństwie włoskim, gdzie sprawa walki z faszyzmem i jego groźbą jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego