Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Na oścież
Nr: 4 (60)
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 1999
decyzją syna (później marnotrawnego) o odejściu od ojca i nad jego sytuacją, gdy został sam pośród świń. Obrazu tego dopełniła I część opowiadania (na podstawie "Pieśni nad pieśniami") o Szulamitce, która pokochała biednego, ale pięknego pasterza.
Drugiego dnia zatrzymaliśmy się nad momentem zwątpienia św. Piotra, jego zachwiania się w wierze. Rozważaliśmy też postanowienia dotyczące powracającego syna, który roztrwonił cały majątek. Na koniec, wraz z Szulamitką przeżywaliśmy jej rozdarcie miedzy miłością do pasterza a wołaniem króla Salomona. To wszystko prowadzić miało do zrzucenia masek i stanięcia w prawdzie przed sobą, drugim człowiekiem i Bogiem.
Trzeciego dnia rekolekcji jesteśmy świadkami, jak Syn wraca
decyzją syna (później marnotrawnego) o odejściu od ojca i nad jego sytuacją, gdy został sam pośród świń. Obrazu tego dopełniła I część opowiadania (na podstawie "Pieśni nad pieśniami") o Szulamitce, która pokochała biednego, ale pięknego pasterza. <br>Drugiego dnia zatrzymaliśmy się nad momentem zwątpienia św. Piotra, jego zachwiania się w wierze. Rozważaliśmy też postanowienia dotyczące powracającego syna, który roztrwonił cały majątek. Na koniec, wraz z Szulamitką przeżywaliśmy jej rozdarcie miedzy miłością do pasterza a wołaniem króla Salomona. To wszystko prowadzić miało do zrzucenia masek i stanięcia w prawdzie przed sobą, drugim człowiekiem i Bogiem. <br>Trzeciego dnia rekolekcji jesteśmy świadkami, jak Syn wraca
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego