Typ tekstu: Książka
Autor: Brzeziński Jerzy
Tytuł: Metodologia badań psychologicznych
Rok: 1996
jak zauważa Kmita (1976, s. 97): "(...) społecznym, względnie trwałym kontekstem obiektywnym tej praktyki i przez dłuższy okres występuje w roli samodzielnego Ťsędziegoť dalszych wyników badawczych".

Jest tak, aż do pojawienia się nowych zapotrzebowań ze strony praktyki społecznej, które nie są zaspokajane przez rezultaty badawcze uzyskiwane na gruncie dotychczasowego stanu społecznej SM.

Zajmijmy się teraz opisaniem struktury SM, która decyduje o jakości "filtru metodologicznego" ingerującego w obieg informacji przedstawiony w rozdz. 2. na rys. 2.3.

To, co przede wszystkim charakteryzuje badacza, to jego wiedza na temat badanego obiektu. Powinien on umiejętnie posługiwać się "obowiązującym" w danej społeczności badaczy kanonem teorii naukowych
jak zauważa Kmita (1976, s. 97): "(...) społecznym, względnie trwałym kontekstem obiektywnym tej praktyki i przez dłuższy okres występuje w roli samodzielnego Ťsędziegoť dalszych wyników badawczych".<br><br>Jest tak, aż do pojawienia się nowych zapotrzebowań ze strony praktyki społecznej, które nie są zaspokajane przez rezultaty badawcze uzyskiwane na gruncie dotychczasowego stanu społecznej SM.<br><br>Zajmijmy się teraz opisaniem struktury SM, która decyduje o jakości "filtru metodologicznego" ingerującego w obieg informacji przedstawiony w rozdz. 2. na rys. 2.3.<br><br>To, co przede wszystkim charakteryzuje badacza, to jego wiedza na temat badanego obiektu. Powinien on umiejętnie posługiwać się "obowiązującym" w danej społeczności badaczy kanonem teorii naukowych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego