Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Polska
Nr: 2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
było dziewięciu i to właśnie oni otrzymywali większość spraw. Niektórzy z nich do dziś pozostają w wymiarze sprawiedliwości.

Kazimierz Świrydowicz: Lustracja wśród sędziów jest bardzo ważnym problemem, ale w środowisku dominuje postawa polegająca na tym, że nawet osoby widzące jej potrzebę siedzą cicho, żeby się czasem nie narazić.

Kadencyjność sędziów Sądu Najwyższego umożliwiała usunięcie ich w 1990 r. z tej izby. Nie pozbawiła jednak prawa wykonywania zawodu.

Nieusuwalni

Po 1989 zgłoszono postulat oczyszczenia środowiska sędziowskiego z ludzi, którzy byli wyjątkowo służalczy wobec władz. Obecny Prezes Sądu Najwyższego Adam Strzembosz był przeciwny weryfikacji sędziów, sądząc, że środowisko sędziowskie samo zmusi najbardziej skompromitowanych
było dziewięciu i to właśnie oni otrzymywali większość spraw. Niektórzy z nich do dziś pozostają w wymiarze sprawiedliwości.<br><br> Kazimierz Świrydowicz: Lustracja wśród sędziów jest bardzo ważnym problemem, ale w środowisku dominuje postawa polegająca na tym, że nawet osoby widzące jej potrzebę siedzą cicho, żeby się czasem nie narazić.<br><br>&lt;orig&gt;Kadencyjność&lt;/&gt; sędziów Sądu Najwyższego umożliwiała usunięcie ich w 1990 r. z tej izby. Nie pozbawiła jednak prawa wykonywania zawodu.<br><br>&lt;tit&gt;Nieusuwalni&lt;/&gt;<br><br>Po 1989 zgłoszono postulat oczyszczenia środowiska sędziowskiego z ludzi, którzy byli wyjątkowo służalczy wobec władz. Obecny Prezes Sądu Najwyższego Adam Strzembosz był przeciwny weryfikacji sędziów, sądząc, że środowisko sędziowskie samo zmusi najbardziej skompromitowanych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego