Typ tekstu: Książka
Autor: Witkiewicz Stanisław Ignacy
Tytuł: Dramaty wybrane
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1923
łóżkami dywany i święte obrazy. Na ścianie wprost fotografię, karty pocztowe i inne fatałaszki. Z prawej strony wchodzi Kozdroń z kilkoma kajetami czarno oprawnymi. Za nim Nibek, ubrany jak w akcie pierwszym.
Kozdroń również ubrany tabaczkowo

SCENA PIERWSZA
NIBEK
Tu będzie nam lepiej. Dziewczęta poszły z Anetą zbierać spóźnione rydze. Siadaj pan, panie Kozdroń. Musimy dźwigać nasz krzyż do końca.
Siadają przy stole: Kozdroń na lewo, Nibek na prawo
Więc te daty możemy uważać za sprawdzone. Zosia jest moją córką. To jeszcze całe szczęście.
KOZDROŃ
A więc stanęliśmy na tym miejscu, jak to pan w styczniu pojechał na tę ekspedycję. Pamięta
łóżkami dywany i święte obrazy. Na ścianie wprost fotografię, karty pocztowe i inne fatałaszki. Z prawej strony wchodzi Kozdroń z kilkoma kajetami czarno oprawnymi. Za nim Nibek, ubrany jak w akcie pierwszym.<br> Kozdroń również ubrany tabaczkowo<br><br> SCENA PIERWSZA<br> NIBEK<br>Tu będzie nam lepiej. Dziewczęta poszły z Anetą zbierać spóźnione rydze. Siadaj pan, panie Kozdroń. Musimy dźwigać nasz krzyż do końca.<br> Siadają przy stole: Kozdroń na lewo, Nibek na prawo<br>Więc te daty możemy uważać za sprawdzone. Zosia jest moją córką. To jeszcze całe szczęście.<br> KOZDROŃ<br>A więc stanęliśmy na tym miejscu, jak to pan w styczniu pojechał na tę ekspedycję. Pamięta
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego