Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
poświecił jednak budowaniu cukierkowatej atmosferki, eksponowaniu własnej osoby, niż refleksji nad trafnością zastrzeżeń staruszki. "W stronę Rajskiej" przypomina niezamierzoną parodię "pozytywnych" wywiadów, które do niedawna były specjalnością, dziennika telewizyjnego.
Na takim tle niewiele potrzeba, żeby film stał się wydarzeniem. A jednak nie doszło do tego, choć złudzenia optyczne się zdarzały. Siarczystymi oklaskami pożegnano "Lato na Wyspie Króla Jerzego" J. Puchalskiego i R. Wyazykowskiego, nader tradycyjne i akademickie w upodobnianiu zwierząt do ludzi. Ten sam film oglądany powtórnie jako dodatek przed fabułą "Ale kino!" prezentował się już zgoła mizernie. Rzecz niebywała. Zazwyczaj wybitne krótkometrażówki traciły na zagęszczeniu w festiwalowym worku.
Wobec nieszczególnego
poświecił jednak budowaniu cukierkowatej &lt;orig&gt;atmosferki&lt;/&gt;, eksponowaniu własnej osoby, niż refleksji nad trafnością zastrzeżeń staruszki. "W stronę Rajskiej" przypomina niezamierzoną parodię "pozytywnych" wywiadów, które do niedawna były specjalnością, dziennika telewizyjnego. <br>Na takim tle niewiele potrzeba, żeby film stał się wydarzeniem. A jednak nie doszło do tego, choć złudzenia optyczne się zdarzały. Siarczystymi oklaskami pożegnano "Lato na Wyspie Króla Jerzego" J. Puchalskiego i R. Wyazykowskiego, nader tradycyjne i akademickie w upodobnianiu zwierząt do ludzi. Ten sam film oglądany powtórnie jako dodatek przed fabułą "Ale kino!" prezentował się już zgoła mizernie. Rzecz niebywała. Zazwyczaj wybitne krótkometrażówki traciły na zagęszczeniu w festiwalowym worku. <br>Wobec nieszczególnego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego