Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
biskupa Karola Ferdynanda Wazy. Na sklepieniach barokowa dekoracja stiukowa oraz polichromia freskowa. Obok Carolinum, d. gimnazjum jezuickie z XVIII w. i kolegium XVII w. Kościół i d. klasztor Bożogrobców (obecnie seminarium) z XVIII w. Późnobarokowy kościół św. Piotra i Pawła 1. poł. XVIII w. Starą Nysę otacza szeroki pierścień plant. Stare Miasto ze wszystkimi zabytkami architektonicznymi, zamknięte ul. Piastowską, Chopina, Moniuszki i Kraszewskiego, od 1949 znajduje się pod ochroną.
W pd. części miasta duży basen kąpielowy. Ze wzgórz i wałów fortecznych piękny widok na pasmo Jesioników i Biskupią Kopę na pd.
W odl. 7km na pd. rezerwat "Przyłęk'', fragment liściastego lasu mieszanego
biskupa Karola Ferdynanda Wazy. Na sklepieniach barokowa dekoracja stiukowa oraz polichromia freskowa. Obok Carolinum, d. gimnazjum jezuickie z XVIII w. i kolegium XVII w. Kościół i d. klasztor Bożogrobców (obecnie seminarium) z XVIII w. Późnobarokowy kościół św. Piotra i Pawła 1. poł. XVIII w. Starą Nysę otacza szeroki pierścień plant. Stare Miasto ze wszystkimi zabytkami architektonicznymi, zamknięte ul. Piastowską, Chopina, Moniuszki i Kraszewskiego, od 1949 znajduje się pod ochroną. <br>W pd. części miasta duży basen kąpielowy. Ze wzgórz i wałów fortecznych piękny widok na pasmo Jesioników i Biskupią Kopę na pd. <br>W odl. 7km na pd. rezerwat "Przyłęk'', fragment liściastego lasu mieszanego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego