Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 03.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
bardzo nowatorski: "(Artur, główny bohater) Został wychowany w totalnej wolności, ale żyje w kapitalizmie, który zniszczył hierarchię wartości i konsekwentnie niszczy sztukę. Jego rodzice reprezentują pokolenie czasów pierwszej Solidarności; wuj Eugeniusz, były ubek, który z przyzwyczajenia stale nosi kaburę, to generacja Polski lat 50. Tylko babcia Eugenia pamięta czasy międzywojnia".

Stary, ale jary aktor Leon Niemczyk zdradził "Faktowi", czemu zawdzięcza wspaniałą kondycję: "Nie należałem nigdy do żadnej partii, nie należałem do Solidarności, nie należę do Radia Maryja. Piłem wódę, palę papierosy, zdradzałem żony i bimbam na wszystko".

Andrzej Saramonowicz, autor wystawionej właśnie w Teatrze Narodowym sztuki "2 Maja", w rozmowie z "Gazetą Wyborczą
bardzo nowatorski: "(Artur, główny bohater) Został wychowany w totalnej wolności, ale żyje w kapitalizmie, który zniszczył hierarchię wartości i konsekwentnie niszczy sztukę. Jego rodzice reprezentują pokolenie czasów pierwszej Solidarności; wuj Eugeniusz, były ubek, który z przyzwyczajenia stale nosi kaburę, to generacja Polski lat 50. Tylko babcia Eugenia pamięta czasy międzywojnia".<br><br>Stary, ale jary aktor Leon Niemczyk zdradził "Faktowi", czemu zawdzięcza wspaniałą kondycję: "Nie należałem nigdy do żadnej partii, nie należałem do Solidarności, nie należę do Radia Maryja. Piłem wódę, palę papierosy, zdradzałem żony i bimbam na wszystko".<br><br>Andrzej Saramonowicz, autor wystawionej właśnie w Teatrze Narodowym sztuki "2 Maja", w rozmowie z "Gazetą Wyborczą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego