Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 18
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
i Agnieszce Wiewiórowskiej. Wyróżniono Martę Kuczyńską, Annę Papież, Izę Okularczyk, Ryszarda Gała, Andrzeja Kępiaka, Jana Peksę i Marię Wiśniewską.
Drugim konkursem był VII Międzyszkolny Konkurs Wieszczów i Gawędziarzy Podhala, na który zgłosiła się młodzież Nowego Bystrego, Małego Cichego, Poronina, Dzianisza i Zakopanego.
Za prezentację gawęd pierwsze trzy miejsca przypadły Krzysztofowi Stopce (SP Nowe Bystre), Joannie Żegleń (SP Poronin) i Annie Pawlikowskiej (SP Małe Ciche).
W pierwszej grupie (klasy I-IV) za recytację nagrodzono Kingę Żegleń (SP Małe Ciche), Andrzeja Pawlikowskiego (SP Małe Ciche) i Karolinę Bzdyk (SP Nowe Bystre). W grupie drugiej (klasy V-VIII) najlepszymi okazali się Katarzyna Cukier (SP
i Agnieszce Wiewiórowskiej. Wyróżniono Martę Kuczyńską, Annę Papież, Izę Okularczyk, Ryszarda Gała, Andrzeja Kępiaka, Jana Peksę i Marię Wiśniewską.<br>Drugim konkursem był VII Międzyszkolny Konkurs Wieszczów i Gawędziarzy Podhala, na który zgłosiła się młodzież Nowego Bystrego, Małego Cichego, Poronina, Dzianisza i Zakopanego.<br>Za prezentację gawęd pierwsze trzy miejsca przypadły Krzysztofowi Stopce (SP Nowe Bystre), Joannie Żegleń (SP Poronin) i Annie Pawlikowskiej (SP Małe Ciche).<br>W pierwszej grupie (klasy I-IV) za recytację nagrodzono Kingę Żegleń (SP Małe Ciche), Andrzeja Pawlikowskiego (SP Małe Ciche) i Karolinę Bzdyk (SP Nowe Bystre). W grupie drugiej (klasy V-VIII) najlepszymi okazali się Katarzyna Cukier (SP
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego