Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 18
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
do Zakopanego. Dzisiaj drukujemy jego tekst o Krymie i Tatarach krymskich. Za tydzień opublikujemy reportaż z targowiska pod Gubałówką i tatarskie przepisy na kolumnie "Rozmaitości".


"Słoneczna Tauryda", "Ziemia Obiecana", "Medal na piersi Europy" - tak mówi się o Krymie - półwyspie nad Morzem Czarnym, urodę którego opiewali w swoich utworach Adam Mickiewicz, Tatar krymski Eszref Szemi-Zade, Rosjanie Aleksander Puszkin, Maksymilian Wołoszczyn, Włodzimierz Majakowski... Na wszystkie te epitety Krym z pewnością zasługuje: różnorodność krajobrazów, bujność przyrody i łagodny klimat pozwalają zaliczyć półwysep do grupy unikalnych miejsc na kuli ziemskiej.
Stepy i równiny zajmują około dwóch trzecich terytorium Krymu. Na południu łańcuch Krymskich Gór
do Zakopanego. Dzisiaj drukujemy jego tekst o Krymie i Tatarach krymskich. Za tydzień opublikujemy reportaż z targowiska pod Gubałówką i tatarskie przepisy na kolumnie "Rozmaitości".<br><br>&lt;div1&gt;<br> "Słoneczna Tauryda", "Ziemia Obiecana", "Medal na piersi Europy" - tak mówi się o Krymie - półwyspie nad Morzem Czarnym, urodę którego opiewali w swoich utworach Adam Mickiewicz, Tatar krymski Eszref Szemi-Zade, Rosjanie Aleksander Puszkin, Maksymilian Wołoszczyn, Włodzimierz Majakowski... Na wszystkie te epitety Krym z pewnością zasługuje: różnorodność krajobrazów, bujność przyrody i łagodny klimat pozwalają zaliczyć półwysep do grupy unikalnych miejsc na kuli ziemskiej.<br>Stepy i równiny zajmują około dwóch trzecich terytorium Krymu. Na południu łańcuch Krymskich Gór
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego