Typ tekstu: Książka
Autor: Bartosz Grzegorz
Tytuł: Druga twarz tlenu
Rok: 1995
specyficznymi miejscami cząsteczek, uszkodzenie może być w znacznym stopniu specyficzne. Zatem brak spodziewanych efektów zmiataczy rodnika wodorotlenowego niekoniecznie świadczy o tym, że rodnik wodorotlenowy nie jest odpowiedzialny za badany efekt.

1.5.6. Inni podejrzani

Może jednak powyższe tłumaczenie o miejscowo specyficznym tworzeniu i reakcji rodnika wodorotlenowego nie jest słuszne? Tego zdania są niektórzy badacze. Wysunęli oni alternatywną hipotezę: brak efektów zmiataczy rodnika wodorotlenowego dowodzi, że głównym czynnikiem uszkadzającym w różnych układach generujących RFT wcale nie jest rodnik wodorotlenowy, lecz jakiś inny czynnik, który nie reaguje ze zmiataczami ˇOH.
Jeżeli nie rodnik wodorotlenowy, to jaki inny silny czynnik utleniający może powstawać
specyficznymi miejscami cząsteczek, uszkodzenie może być w znacznym stopniu specyficzne. Zatem brak spodziewanych efektów zmiataczy rodnika wodorotlenowego niekoniecznie świadczy o tym, że rodnik wodorotlenowy nie jest odpowiedzialny za badany efekt.<br><br>&lt;tit&gt;1.5.6. Inni podejrzani&lt;/&gt;<br><br>Może jednak powyższe tłumaczenie o miejscowo specyficznym tworzeniu i reakcji rodnika wodorotlenowego nie jest słuszne? Tego zdania są niektórzy badacze. Wysunęli oni alternatywną hipotezę: brak efektów zmiataczy rodnika wodorotlenowego dowodzi, że głównym czynnikiem uszkadzającym w różnych układach generujących RFT wcale nie jest rodnik wodorotlenowy, lecz jakiś inny czynnik, który nie reaguje ze zmiataczami ˇOH.<br>Jeżeli nie rodnik wodorotlenowy, to jaki inny silny czynnik utleniający może powstawać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego