Typ tekstu: Książka
Autor: Pastusiak Longin
Tytuł: Prezydenci Stanów Zjednoczonych Ameryki
Rok: 1999
Hoover zrezygnował jednak z tego pomysłu i sugerował, aby rząd amerykański wystąpił z oświadczeniem, iż nie uzna żadnego układu chińsko-japońskiego, ponieważ zawarty on będzie w wyniku presji militarnej. To stwierdzenie poprzedziło proklamowanie polityki zwanej doktryną Hoovera-Stimsona.
7 stycznia 1932 r. Stimson wystąpił z notami do Japonii i Chin. Treść not była identyczna i zawierała stwierdzenie, iż Stany Zjednoczone nie uznają żadnego porozumienia ani sytuacji, która naruszać będzie prawa i przywileje amerykańskie oraz zasady polityki otwartych drzwi i nie uznają jakichkolwiek korzyści wynikających z pogwałcenia paktu Kellogga-Brianda. Była to tzw. doktryna Hoovera- Stimsona.
Dyplomacja amerykańska jeszcze raz podjęła próbę
Hoover zrezygnował jednak z tego pomysłu i sugerował, aby rząd amerykański wystąpił z oświadczeniem, iż nie uzna żadnego układu chińsko-japońskiego, ponieważ zawarty on będzie w wyniku presji militarnej. To stwierdzenie poprzedziło proklamowanie polityki zwanej doktryną Hoovera-Stimsona.<br>7 stycznia 1932 r. Stimson wystąpił z notami do Japonii i Chin. Treść not była identyczna i zawierała stwierdzenie, iż Stany Zjednoczone nie uznają żadnego porozumienia ani sytuacji, która naruszać będzie prawa i przywileje amerykańskie oraz zasady polityki otwartych drzwi i nie uznają jakichkolwiek korzyści wynikających z pogwałcenia paktu Kellogga-Brianda. Była to tzw. doktryna Hoovera- Stimsona.<br>Dyplomacja amerykańska jeszcze raz podjęła próbę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego