Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
stała się organem okręgu warszawskiego NZR, wykazywały średniej wielkości zakłady metalowe, fabryki mebli, garbarnie. Żaden jednak z tych zakładów nie był w większości opanowany przez enzeterowców, co najwyżej można było mówić o kilkuosobowych grupach.
W okręgu warszawskim, poza Warszawą miastem, działały organizacje miejscowe w Skierniewicach (35 osób), Pruszkowie (128 osób), Tworkach (6 osób), Żbikowie (3 osoby), Żyrardowie i Grodzisku.
W momencie powstawania NZR, jak i w późniejszym okresie, najsilniejszą jego organizacją okręgową była Łódź. W skład okręgu łódzkiego NZR wchodziły Pabianice, Tomaszów, Zgierz, Aleksandrów i z guberni kaliskiej: Kalisz, Zduńska Wola, Ozorków.
W styczniu 1906 r. organizacja łódzka podzielona została na
stała się organem okręgu warszawskiego NZR, wykazywały średniej wielkości zakłady metalowe, fabryki mebli, garbarnie. Żaden jednak z tych zakładów nie był w większości opanowany przez enzeterowców, co najwyżej można było mówić o kilkuosobowych grupach.<br>W okręgu warszawskim, poza Warszawą miastem, działały organizacje miejscowe w Skierniewicach (35 osób), Pruszkowie (128 osób), Tworkach (6 osób), Żbikowie (3 osoby), Żyrardowie i Grodzisku.<br>W momencie powstawania NZR, jak i w późniejszym okresie, najsilniejszą jego organizacją okręgową była Łódź. W skład okręgu łódzkiego NZR wchodziły Pabianice, Tomaszów, Zgierz, Aleksandrów i z guberni kaliskiej: Kalisz, Zduńska Wola, Ozorków.<br>W styczniu 1906 r. organizacja łódzka podzielona została na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego