Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 08.00
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
tej znajomości.
Nieraz zostałaś uraczona sprawozdaniem z pechowego życia znajomej. Słuchałaś o złym i niesprawiedliwym świecie, w którym powodzi się nie tym, którzy na to zasługują.
- Osoby żyjące w poczuciu krzywdy cechuje często życzeniowy stosunek do świata - twierdzi prof. dr hab. Wojciech Poznaniak, kierownik Zakładu Psychologii Osobowości w Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu. - Uważają, że ich wymagania w stosunku do otoczenia czy życia są oczywiste i zrozumiałe. W rezultacie domagają się ich realizacji, a kiedy dzieje się inaczej, uważają to za wielką niesprawiedliwość. Ich poczucie krzywdy jest niczym sztandar, którym machają manifestując swoją potrzebę otrzymania od innych wsparcia.
"Dzieci nieszczęścia" nie
tej znajomości.<br>Nieraz zostałaś uraczona sprawozdaniem z pechowego życia znajomej. Słuchałaś o złym i niesprawiedliwym świecie, w którym powodzi się nie tym, którzy na to zasługują. <br>- Osoby żyjące w poczuciu krzywdy cechuje często życzeniowy stosunek do świata - twierdzi prof. dr hab. Wojciech Poznaniak, kierownik Zakładu Psychologii Osobowości w Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu. - Uważają, że ich wymagania w stosunku do otoczenia czy życia są oczywiste i zrozumiałe. W rezultacie domagają się ich realizacji, a kiedy dzieje się inaczej, uważają to za wielką niesprawiedliwość. Ich poczucie krzywdy jest niczym sztandar, którym machają manifestując swoją potrzebę otrzymania od innych wsparcia.<br> "Dzieci nieszczęścia" nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego