Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
w państwach postkomunistycznych, uzgodnienia miękkiego prawa mogłyby przynieść cenne rezultaty.
Delegacja uprawnień - sposobem na obejście ratyfikacji umów międzynarodowych jest upoważnienie wyspecjalizowanego ciała międzynarodowego do ustalania i regulacji nowelizacji norm technicznych.
Przedstawione rozważania pokazują, jak różnorodne mogą być formy stanowienia prawa ekologicznego w skali krajowej i międzynarodowej.

Ekorozwój w świetle wymagań Unii Europejskiej

W Unii Europejskiej od wielu lat tworzone są uregulowania prawne z zakresu ochrony środowiska. Uchwalono już ponad dwieście dyrektyw, które zostały wydane w języku polskim w ośmiu tomach.
Rozpatrując relacje ekologiczne Polski w stosunku do Europy wyróżnić można trzy wątki: strategiczny, prawno-formalny i rozwojowy.

Założenia strategiczne. W 1991
w państwach postkomunistycznych, uzgodnienia miękkiego prawa mogłyby przynieść cenne rezultaty.<br>Delegacja uprawnień - sposobem na obejście ratyfikacji umów międzynarodowych jest upoważnienie wyspecjalizowanego ciała międzynarodowego do ustalania i regulacji nowelizacji norm technicznych.<br>Przedstawione rozważania pokazują, jak różnorodne mogą być formy stanowienia prawa ekologicznego w skali krajowej i międzynarodowej.<br><br>&lt;tit&gt;Ekorozwój w świetle wymagań Unii Europejskiej&lt;/&gt;<br><br>W Unii Europejskiej od wielu lat tworzone są uregulowania prawne z zakresu ochrony środowiska. Uchwalono już ponad dwieście dyrektyw, które zostały wydane w języku polskim w ośmiu tomach.<br>Rozpatrując relacje ekologiczne Polski w stosunku do Europy wyróżnić można trzy wątki: strategiczny, prawno-formalny i rozwojowy.<br><br>&lt;tit&gt;Założenia strategiczne.&lt;/&gt; W 1991
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego