Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
roku ma to być 90 proc., a docelowo, czyli w 2008 roku, 60 proc. kosztów. Projekt nowych przepisów przewiduje, że resztę pieniędzy dadzą powiaty. - Samorządy mówią, że nie mają pieniędzy i nie uda się zapewnić odpowiedniego poziomu rehabilitacji dla niepełnosprawnych - przewiduje Krystyna Mrugalska, prezes Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, koordynatora protestów.
Działacze boją się, że powiaty będą ostro ciąć koszty. Na to, po części, liczy rząd. - Tylko powiat, jako współpłacący, będzie w stanie ocenić prawdziwe koszty funkcjonowania warsztatów. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczymy na otworzenie nowych warsztatów w 89 powiatach - odpowiada Krzysztof Pater, minister polityki społecznej.
W Polsce działa 511
roku ma to być 90 proc., a docelowo, czyli w 2008 roku, 60 proc. kosztów. Projekt nowych przepisów przewiduje, że resztę pieniędzy dadzą powiaty. - Samorządy mówią, że nie mają pieniędzy i nie uda się zapewnić odpowiedniego poziomu rehabilitacji dla niepełnosprawnych - przewiduje &lt;name type="person"&gt;Krystyna Mrugalska&lt;/&gt;, prezes &lt;name type="org"&gt;Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym&lt;/&gt;, koordynatora protestów.<br>Działacze boją się, że powiaty będą ostro ciąć koszty. Na to, po części, liczy rząd. - Tylko powiat, jako współpłacący, będzie w stanie ocenić prawdziwe koszty funkcjonowania warsztatów. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczymy na otworzenie nowych warsztatów w 89 powiatach - odpowiada &lt;name type="person"&gt;Krzysztof Pater&lt;/&gt;, minister polityki społecznej.<br>W &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt; działa 511
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego