Typ tekstu: Książka
Autor: Owsiak Stanisław
Tytuł: Finanse publiczne
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1998
budżetowej. Ustawa, przyjęta 6 listopada 1992 r., zakładała wzrost deficytu budżetowego do 81,4 bln zł.
Należy zauważyć, że nazbyt częste wprowadzanie zmian w budżecie wywołuje niebezpieczne pod względem politycznym i społecznym sytuacje, będące zagrożeniem dla rządu, stwarzające okazję do różnych rozgrywek politycznych, w których kwestie budżetowe są tylko pretekstem. Utrudnia to działalność rządu w tym znaczeniu, że odwraca uwagę od innych ważnych problemów społecznych i gospodarczych.
W roku 1992 nie udało się utrzymać deficytu budżetowego na poziomie 5 PKB. Było to zresztą wątpliwe od chwili rozpoczęcia prac nad budżetem.
Główną przyczyną wyższego deficytu budżetowego, przy jednoczesnych cięciach budżetowych, były niższe
budżetowej. Ustawa, przyjęta 6 listopada 1992 r., zakładała wzrost deficytu budżetowego do 81,4 bln zł. <br>Należy zauważyć, że nazbyt częste wprowadzanie zmian w budżecie wywołuje niebezpieczne pod względem politycznym i społecznym sytuacje, będące zagrożeniem dla rządu, stwarzające okazję do różnych rozgrywek politycznych, w których kwestie budżetowe są tylko pretekstem. Utrudnia to działalność rządu w tym znaczeniu, że odwraca uwagę od innych ważnych problemów społecznych i gospodarczych. <br>W roku 1992 nie udało się utrzymać deficytu budżetowego na poziomie 5 PKB. Było to zresztą wątpliwe od chwili rozpoczęcia prac nad budżetem. <br>Główną przyczyną wyższego deficytu budżetowego, przy jednoczesnych cięciach budżetowych, były niższe
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego