Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Morze
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1961
zatopione. Kilka "pływających trumien" i pancernik "Oriol", który dołączył do zespołu Niebogatowa zostały przez tegoż admirała poddane Japończykom. Ranny Rożestwienski również dostał się do niewoli. Zaledwie trzy lekkie krążowniki admirała Enquista zdołały się dostać do Manili, gdzie uległy internowaniu, a kilka innych okrętów spotkał ten sam los w Szanghaju. Do Władywostoku zaś przedarł się jedynie krążownik "Ałmaz" i dwa torpedowce.
Praktycznie rzecz biorąc eskadra uległa całkowitej zagładzie, tracąc około 5 000 ludzi zabitych i utopionych, 2 000 internowanych, ponad 10 000 jeńców.
Japończycy stracili 3 torpedowce i kilkuset ludzi zabitych i rannych.
Na tym spotkaniu zakończyły się właściwie działania morskie wojny
zatopione. Kilka "pływających trumien" i pancernik "Oriol", który dołączył do zespołu Niebogatowa zostały przez tegoż admirała poddane Japończykom. Ranny Rożestwienski również dostał się do niewoli. Zaledwie trzy lekkie krążowniki admirała Enquista zdołały się dostać do Manili, gdzie uległy internowaniu, a kilka innych okrętów spotkał ten sam los w Szanghaju. Do Władywostoku zaś przedarł się jedynie krążownik "Ałmaz" i dwa torpedowce. <br>Praktycznie rzecz biorąc eskadra uległa całkowitej zagładzie, tracąc około 5 000 ludzi zabitych i utopionych, 2 000 internowanych, ponad 10 000 jeńców. <br>Japończycy stracili 3 torpedowce i kilkuset ludzi zabitych i rannych. <br>Na tym spotkaniu zakończyły się właściwie działania morskie wojny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego