Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 3
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
policzkiem oraz białoszarym upierzeniem.
Od 1983 roku na tatrzańskich stawach pojawiły się kaczki krzyżówki. Pierwsza para lęgowa zadomowiła się na Morskim Oku, a później na Wielkim Stawie w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. W następnym roku nie przeszkadzał im już ostry klimat na Czarnym Stawie pod Rysami i Czarnym Stawie Gąsienicowym. W sumie było 12 par. - Przedtem gatunek ten jako lęgowy odnotowano w 1851 roku - podkreśla Włodzimierz Cichocki.

Dzięcioły i kuraki

Spośród wielu gatunków ptaków nietrudno zauważyć gila. Zimą schodzi na niżej położone tereny i występuje przede wszystkim na obrzeżach ludzkich siedlisk.
Ciekawym gatunkiem borealno-górskim jest czeczotka, której kilkadziesiąt par lęgnie się
policzkiem oraz białoszarym upierzeniem.<br>Od 1983 roku na tatrzańskich stawach pojawiły się kaczki krzyżówki. Pierwsza para lęgowa zadomowiła się na Morskim Oku, a później na Wielkim Stawie w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. W następnym roku nie przeszkadzał im już ostry klimat na Czarnym Stawie pod Rysami i Czarnym Stawie Gąsienicowym. W sumie było 12 par. - Przedtem gatunek ten jako lęgowy odnotowano w 1851 roku - podkreśla Włodzimierz Cichocki.<br><br>&lt;tit&gt;Dzięcioły i kuraki&lt;/&gt;<br><br>Spośród wielu gatunków ptaków nietrudno zauważyć gila. Zimą schodzi na niżej położone tereny i występuje przede wszystkim na obrzeżach ludzkich siedlisk.<br>Ciekawym gatunkiem borealno-górskim jest czeczotka, której kilkadziesiąt par lęgnie się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego