Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 11
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1987
Był żołnierzem 4 pp. Legionów i w ich szeregach został ranny, co spowodowało jego wieloletnie kalectwo, był na Murmaniu, w Armii gen. Hallera, uczestniczył w dwóch Wojnach Światowych i w Wojnie Polsko-Bolszewickiej, był więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego w Mauthausen. Został odznaczony krzyżem wojennym Virtuti Militari, orderem Odrodzenia Polski, Krzyżem Walecznych, Krzyżem Niepodległości, Złotym Krzyżem Zasługi z Mieczami i innymi odznaczeniami.
Jako publicysta i pisarz współpracował z wieloma pismami w niepodległej Polsce i na emigracji, był członkiem władz wielu organizacji i instytutów.

strona 101



CZŁONKOWIE ZWIĄZKU NA INNYCH POLACH

W niniejszym tomie otwieramy nową rubrykę sprawozdawczą dotyczącą kulturalnej działalności członków Związku
Był żołnierzem 4 pp. Legionów i w ich szeregach został ranny, co spowodowało jego wieloletnie kalectwo, był na Murmaniu, w Armii gen. Hallera, uczestniczył w dwóch Wojnach Światowych i w Wojnie Polsko-Bolszewickiej, był więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego w Mauthausen. Został odznaczony krzyżem wojennym Virtuti Militari, orderem Odrodzenia Polski, Krzyżem Walecznych, Krzyżem Niepodległości, Złotym Krzyżem Zasługi z Mieczami i innymi odznaczeniami.<br>Jako publicysta i pisarz współpracował z wieloma pismami w niepodległej Polsce i na emigracji, był członkiem władz wielu organizacji i instytutów.&lt;/&gt;<br><br>strona 101<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;CZŁONKOWIE ZWIĄZKU NA INNYCH POLACH&lt;/&gt;<br><br> W niniejszym tomie otwieramy nową rubrykę sprawozdawczą dotyczącą kulturalnej działalności członków Związku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego