Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
reaktora. Liczba neutronów mogących podtrzymać reakcję łańcuchową wynosi: ((...))
W naszym przypadku ((...)) jeżeli więc nie ma ucieczek, tzn. ((...)) to mamy ((...)) neutrony(6.2.3-6) do spowodowania rozszczepienia. Musimy teraz uwzględnić prawdopodobieństwo rozszczepienia ((...)) co daje w końcu wartość współczynnika powielania k: ((...))
Podstawiając współczynnik rozszczepienia ((...)) z równ. (6.2.2-3), mamy ((...))
Warunkiem koniecznym do ustabilizowania reakcji rozszczepienia jest
1 Jeżeli ((...)) 1 liczba neutronów wzrasta w każdej generacji, przebieg reakcji łańcuchowej ma charakter rozbieżny, układ jest nadkrytyczny i stwarza niebezpieczeństwo wybuchu. Gdy ((...)) 1 łańcuch jest zbieżny, układ podkrytyczny zdąża do przerwania reakcji łańcuchowej po ograniczonej liczbie generacji.
Jeżeli założymy graniczne rozmiary reaktora ((...)) i
reaktora. Liczba neutronów mogących podtrzymać reakcję łańcuchową wynosi: ((...))<br> W naszym przypadku ((...)) jeżeli więc nie ma ucieczek, tzn. ((...)) to mamy ((...)) neutrony(6.2.3-6) do spowodowania rozszczepienia. Musimy teraz uwzględnić prawdopodobieństwo rozszczepienia ((...)) co daje w końcu wartość współczynnika powielania k: ((...))<br> Podstawiając współczynnik rozszczepienia ((...)) z równ. (6.2.2-3), mamy ((...))<br> Warunkiem koniecznym do ustabilizowania reakcji rozszczepienia jest<br> 1 Jeżeli ((...)) 1 liczba neutronów wzrasta w każdej generacji, przebieg reakcji łańcuchowej ma charakter rozbieżny, układ jest nadkrytyczny i stwarza niebezpieczeństwo wybuchu. Gdy ((...)) 1 łańcuch jest zbieżny, układ podkrytyczny zdąża do przerwania reakcji łańcuchowej po ograniczonej liczbie generacji.<br> Jeżeli założymy graniczne rozmiary reaktora ((...)) i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego