Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 46
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
tatrzańskich w Niskie Tatry. Dzisiaj mieszka ich tam 130 do 150 sztuk. Stanowią ewentualną rezerwę w przypadku wyginięcia tych zwierząt w Tatrach. Natomiast kozice w Słowackim Raju i Fatrze pochodzą z Alp i zdecydowanie różnią się od specyficznego podgatunku kozicy tatrzańskiej.
mag



Sezon przewodnicki '99

W ubiegłą sobotę w Ośrodku Wczasowym "Zenepol" w Zakopanem spotkali się przewodnicy tatrzańscy z Koła im. Klimka Bachledy, by podsumować tegoroczny sezon przewodnicki. Spośród zaproszonych gości nie wszyscy przybyli, a Słowacy tym razem w ogóle nie dojechali, być może, spowodowała to gęsta mgła.
Prezes Koła Piotr Konopka powitał przybyłych, m.in. Annę Czajkowską, Beatę Witek, Agnieszkę
tatrzańskich w Niskie Tatry. Dzisiaj mieszka ich tam 130 do 150 sztuk. Stanowią ewentualną rezerwę w przypadku wyginięcia tych zwierząt w Tatrach. Natomiast kozice w Słowackim Raju i Fatrze pochodzą z Alp i zdecydowanie różnią się od specyficznego podgatunku kozicy tatrzańskiej.<br>&lt;au&gt;mag&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Sezon przewodnicki '99&lt;/tit&gt;<br><br>W ubiegłą sobotę w Ośrodku Wczasowym "Zenepol" w Zakopanem spotkali się przewodnicy tatrzańscy z Koła im. Klimka Bachledy, by podsumować tegoroczny sezon przewodnicki. Spośród zaproszonych gości nie wszyscy przybyli, a Słowacy tym razem w ogóle nie dojechali, być może, spowodowała to gęsta mgła.<br>Prezes Koła Piotr Konopka powitał przybyłych, m.in. Annę Czajkowską, Beatę Witek, Agnieszkę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego