Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 13.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
XIV-wiecznym drewnianym krzyżem z figurą Chrystusa, którego stopy Jan Paweł II ucałował na zakończenie uroczystości. Krzyż został specjalnie przyniesiony z rzymskiego kościoła San Marcello al Corso.
Uroczysty Dzień Przebaczenia początkowo planowano na Środę Popielcową. Jednak ze względu na bezprecedensowy charakter uroczystości liturgię w Bazylice Watykańskiej przeniesiono na pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.
Na zakończenie Jan Paweł II aż pięciokrotnie powtórzył: "Nigdy więcej w Kościele dyskryminacji, przemocy, pogardy dla biednych i upośledzonych". Rozbrzmiały one z niezwykłą siłą w całkowitej ciszy, jaka zapadła w wypełnionej do ostatniego miejsca bazylice.
- Nie możemy nie zastanawiać się, jaka jest nasza odpowiedzialność za ateizm, obojętność religijną, sekularyzm, relatywizm
XIV-wiecznym drewnianym krzyżem z figurą Chrystusa, którego stopy Jan Paweł II ucałował na zakończenie uroczystości. Krzyż został specjalnie przyniesiony z rzymskiego kościoła San Marcello al Corso. <br>Uroczysty Dzień Przebaczenia początkowo planowano na Środę Popielcową. Jednak ze względu na bezprecedensowy charakter uroczystości liturgię w Bazylice Watykańskiej przeniesiono na pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. <br>Na zakończenie Jan Paweł II aż pięciokrotnie powtórzył: "Nigdy więcej w Kościele dyskryminacji, przemocy, pogardy dla biednych i upośledzonych". Rozbrzmiały one z niezwykłą siłą w całkowitej ciszy, jaka zapadła w wypełnionej do ostatniego miejsca bazylice. <br>- Nie możemy nie zastanawiać się, jaka jest nasza odpowiedzialność za ateizm, obojętność religijną, sekularyzm, relatywizm
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego