Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920)
Rok: 1999
Budionnego. Kawalerzyści radzieccy byli uzbrojeni w szable, piki, karabiny i rewolwery oraz ciężkie karabiny maszynowe umieszczane na tzw. taczankach (bryczkach zaprzężonych w 3 lub 4 konie).
Dobrze wyszkoloną była artyleria Armii Czerwonej, licząca około 3000 dział różnego kalibru. Była ona zorganizowana w dywizjony, wchodzące w skład dywizji strzeleckich lub jazdy.
Wojska pancerne ACz składały się z 250 pociągów pancernych i około 80 czołgów. Podobnie nieliczne było też lotnictwo, które posiadało 350 samolotów różnych typów, wchodzących w skład eskadr (po 6 samolotów w każdej) podlegających bezpośrednio dowódcom armii.
Naczelnym dowódcą Armii Czerwonej był carski pułkownik Siergiej Siergiejewicz Kamieniew. Podlegał mu Sztab Polowy ACz
Budionnego. Kawalerzyści radzieccy byli uzbrojeni w szable, piki, karabiny i rewolwery oraz ciężkie karabiny maszynowe umieszczane na tzw. taczankach (bryczkach zaprzężonych w 3 lub 4 konie).<br>Dobrze wyszkoloną była artyleria Armii Czerwonej, licząca około 3000 dział różnego kalibru. Była ona zorganizowana w dywizjony, wchodzące w skład dywizji strzeleckich lub jazdy.<br>Wojska pancerne ACz składały się z 250 pociągów pancernych i około 80 czołgów. Podobnie nieliczne było też lotnictwo, które posiadało 350 samolotów różnych typów, wchodzących w skład eskadr (po 6 samolotów w każdej) podlegających bezpośrednio dowódcom armii.<br>Naczelnym dowódcą Armii Czerwonej był carski pułkownik Siergiej Siergiejewicz Kamieniew. Podlegał mu Sztab Polowy ACz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego