Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 30.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
gryzoń bardzo podobny do szczura. Kiedyś określano go mianem "szczura wodnego", ale to bardzo stara nomenklatura - tłumaczy.
- Napisaliśmy "wodny", no bo żyje podobno przy wodzie - tłumaczy Marian Granas-Olewiński z inspektoratu. - Nie chodziło nam o określenie gatunku. A co? To miało być stwierdzenie ogólne. Wie pan, my nie jesteśmy zoologami.
Współczesna zoologia nie zna stworzenia o nazwie "szczur wodny", o którym piszą urzędnicy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.
W atlasach i encyklopediach figuruje jedynie "szczur śniady" i "szczur wędrowny".
Zdaniem dr Bogdanowicza najpierw należy więc złapać "owo zwierzę" i dokładnie określić jego gatunek. - Jeśli okaże się, że jest to karczownik, kolonię można zostawić
gryzoń bardzo podobny do szczura. Kiedyś określano go mianem "szczura wodnego", ale to bardzo stara nomenklatura - tłumaczy. <br>- Napisaliśmy "wodny", no bo żyje podobno przy wodzie - tłumaczy Marian Granas-Olewiński z inspektoratu. - Nie chodziło nam o określenie gatunku. A co? To miało być stwierdzenie ogólne. Wie pan, my nie jesteśmy zoologami. <br>Współczesna zoologia nie zna stworzenia o nazwie "szczur wodny", o którym piszą urzędnicy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. <br>W atlasach i encyklopediach figuruje jedynie "szczur śniady" i "szczur wędrowny". <br>Zdaniem dr Bogdanowicza najpierw należy więc złapać "owo zwierzę" i dokładnie określić jego gatunek. - Jeśli okaże się, że jest to karczownik, kolonię można zostawić
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego