Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 07.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
domagając się pomocy adwokata. Policja, prokuratura i służby techniczne po południu badały stan techniczny urządzeń na torowisku oraz stan samej zwrotnicy.
Niedzielna katastrofa jest jedną z poważniejszych w historii niemieckich kolei. Najbardziej tragiczna katastrofa tego typu miała miejsce przed półtora rokiem - 3 czerwca 1998 - koło miejscowości Eschede w Dolnej Saksonii. Wykoleił się wówczas superszybki pociąg klasy Inter City Express (ICE). W wyniku tego wypadku zmarło 101 osób. Katastrofa w Eschede wywołała w Niemczech ogromną falę krytyki pod adresem kierownictwa Deutsche Bahn. 2 osoby zmarły w wyniku innego wypadku kolejowego w lutym 1999 w Immenstadt w Bawarii.
Wypadek w Brühl jest także
domagając się pomocy adwokata. Policja, prokuratura i służby techniczne po południu badały stan techniczny urządzeń na torowisku oraz stan samej zwrotnicy. <br>Niedzielna katastrofa jest jedną z poważniejszych w historii niemieckich kolei. Najbardziej tragiczna katastrofa tego typu miała miejsce przed półtora rokiem - 3 czerwca 1998 - koło miejscowości Eschede w Dolnej Saksonii. Wykoleił się wówczas superszybki pociąg klasy Inter City Express (ICE). W wyniku tego wypadku zmarło 101 osób. Katastrofa w Eschede wywołała w Niemczech ogromną falę krytyki pod adresem kierownictwa Deutsche Bahn. 2 osoby zmarły w wyniku innego wypadku kolejowego w lutym 1999 w Immenstadt w Bawarii. <br>Wypadek w Brühl jest także
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego