Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 31
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
lat. Dzieci z ciekawości po lodzie przebiegały na drugą stronę, żeby z bliska zobaczyć Czerwony Klasztor. Także zaraz po wojnie granica nie była zbyt szczelna. Dzieci polskie i słowackie urządzały sobie na wodzie wspólne zabawy - opowiada Genowefa Grywalska.
Na początku lat 50. kontakty skończyły się. - Wojsko polskie szczelnie obsadziło granicę. Wzdłuż rzeki zaorano szeroki pas, gdzieś na 15 metrów, żeby widać było ślady butów - wspomina Marian Grywalski. - Jak kobiety szły na jarmark do Krościenka, to ich po drodze rewidowali, czy nie mają jakiegoś towaru przemycanego ze Słowacji.
- Moją mamę przyłapali kiedyś u kuzynki na Słowacji, to zabrali ją najpierw do Nowego
lat. Dzieci z ciekawości po lodzie przebiegały na drugą stronę, żeby z bliska zobaczyć Czerwony Klasztor. Także zaraz po wojnie granica nie była zbyt szczelna. Dzieci polskie i słowackie urządzały sobie na wodzie wspólne zabawy - opowiada Genowefa Grywalska.<br>Na początku lat 50. kontakty skończyły się. - Wojsko polskie szczelnie obsadziło granicę. Wzdłuż rzeki zaorano szeroki pas, gdzieś na 15 metrów, żeby widać było ślady butów - wspomina Marian Grywalski. - Jak kobiety szły na jarmark do Krościenka, to ich po drodze rewidowali, czy nie mają jakiegoś towaru przemycanego ze Słowacji.<br>- Moją mamę przyłapali kiedyś u kuzynki na Słowacji, to zabrali ją najpierw do Nowego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego