Typ tekstu: Książka
Autor: Szaniawski Klemens
Tytuł: O nauce, rozumowaniu i wartościach
Rok: 1994
będzie się wówczas mówiło o pewnych liczbach (resp. przedziałach) tak, jak gdyby były zdaniami.
Przesłanka jest opisem wyniku doświadczenia polegającego na pobraniu n prób losowych (zakłada się najczęściej, że niezależnych) z populacji, której wnioskowanie dotyczy. Można więc utożsamić przesłankę z owym wynikiem- nazwijmy go x - będącym oczywiście ciągiem n liczb.
Zakłada się ponadto, że dla każdej wartości x rozkład prawdopodobieństwa wyników eksperymentu jest określony jednoznacznie; funkcję tego rozkładu oznaczymy przez p(xix) . Jest to oczywiście zapis skrótowy, ponieważ p jest w istocie łączną funkcją rozkładu prawdopodobieństwa (lub gęstości) n zmiennych.
Rozważaną klasę reguł wnioskowania można zatem określić za pomocą następujących danych
będzie się wówczas mówiło o pewnych liczbach (resp. przedziałach) tak, jak gdyby były zdaniami.<br> Przesłanka jest opisem wyniku doświadczenia polegającego na pobraniu n prób losowych (zakłada się najczęściej, że niezależnych) z populacji, której wnioskowanie dotyczy. Można więc utożsamić przesłankę z owym wynikiem- nazwijmy go x - będącym oczywiście ciągiem n liczb.<br> Zakłada się ponadto, że dla każdej wartości x rozkład prawdopodobieństwa wyników eksperymentu jest określony jednoznacznie; funkcję tego rozkładu oznaczymy przez p(xix) . Jest to oczywiście zapis skrótowy, ponieważ p jest w istocie łączną funkcją rozkładu prawdopodobieństwa (lub gęstości) n zmiennych.<br> Rozważaną klasę reguł wnioskowania można zatem określić za pomocą następujących danych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego