Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 24
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
skazany na 7 lat (Warszawa, Sztum, Kraków). W czasie pobytu w więzieniu namalował około 400 obrazów, których los nie jest znany. Po wojnie malował obrazy do kościoła w Szaflarach, Białce, polichromię w Czarnym Dunajcu i Witkowicach.
W 1953 roku został warunkowo zwolniony. W latach pięćdziesiątych był prezesem Związku Plastyków w Zakopanem, członkiem Komisji Rzeczoznawców przy tymże związku.
Został oficjalnie zrehabilitowany i jego zasługi w czasie okupacji zostały uznane jako bezsporne. W 1958 r. za zasługi w czasie okupacji został odznaczony - lecz odznaczenia nie przyjął. Zginął tragicznie w 1960 roku.
W jakiś czas po śmierci żona Ludwika Herczakowa ponownie odmówiła przyjęcia odznaczenia
skazany na 7 lat (Warszawa, Sztum, Kraków). W czasie pobytu w więzieniu namalował około 400 obrazów, których los nie jest znany. Po wojnie malował obrazy do kościoła w Szaflarach, Białce, polichromię w Czarnym Dunajcu i Witkowicach.<br>W 1953 roku został warunkowo zwolniony. W latach pięćdziesiątych był prezesem Związku Plastyków w Zakopanem, członkiem Komisji Rzeczoznawców przy tymże związku.<br>Został oficjalnie zrehabilitowany i jego zasługi w czasie okupacji zostały uznane jako bezsporne. W 1958 r. za zasługi w czasie okupacji został odznaczony - lecz odznaczenia nie przyjął. Zginął tragicznie w 1960 roku.<br>W jakiś czas po śmierci żona Ludwika Herczakowa ponownie odmówiła przyjęcia odznaczenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego