Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Biblioteczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1981
chwilach bardzo gorliwie korzystał, chociaż było to zakazane, z Biblioteki SGH, nad którą pieczę sprawował wtedy prof. Andrzej Grodek oraz z Biblioteki SGGW.
Powstanie Warszawskie przetrwał z żoną w swoim mieszkaniu przy ul. Polnej, w domu, w którym mieszkała również Maria Dąbrowska. Po obozie w Pruszkowie znalazł się w górzystej Żegocinie, a po przejściu frontu - w Krakowie, skąd z grupą profesorów i innych pracowników SGGW pojechał do majątku uczelni w Skierniewicach. Po powrocie do Warszawy i po pierwszych trudach koczowniczego życia w gmachu Szkoły zamieszkał w tzw. domu profesorskim przy ul. Kieleckiej 46 i tu mieszkał już do śmierci.
Od razu
chwilach bardzo gorliwie korzystał, chociaż było to zakazane, z Biblioteki SGH, nad którą pieczę sprawował wtedy prof. Andrzej Grodek oraz z Biblioteki SGGW.<br>Powstanie Warszawskie przetrwał z żoną w swoim mieszkaniu przy ul. Polnej, w domu, w którym mieszkała również Maria Dąbrowska. Po obozie w Pruszkowie znalazł się w górzystej Żegocinie, a po przejściu frontu - w Krakowie, skąd z grupą profesorów i innych pracowników SGGW pojechał do majątku uczelni w Skierniewicach. Po powrocie do Warszawy i po pierwszych trudach koczowniczego życia w gmachu Szkoły zamieszkał w tzw. domu profesorskim przy ul. Kieleckiej 46 i tu mieszkał już do śmierci. &lt;page nr=281&gt;<br>Od razu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego