Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 16.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
zielonym kolorze, irlandzkie tańce i instrumenty, symbol trójlistnej koniczyny. Od kilku lat 17 marca kojarzy się nam z jednym z najsympatyczniejszych świąt - Dniem Świętego Patryka.

Tradycja obchodów Dnia Magnusa Sucatusa Patriciusa, mnicha z przełomu IV i V wieku, patrona Irlandii, liczy już sobie blisko... 1540 lat i jest dla mieszkańców Zielonej Wyspy okazją do tłumnych pochodów, a potem radosnej zabawy w gronie przyjaciół. Święto z powodzeniem przyjęło się w Polsce i od kilku lat także my możemy - w coraz liczniejszych w Warszawie pubach - z radością wspominać zakonnika, który nawrócił Irlandczyków na chrześcijaństwo.

Dlaczego tak lubimy Dzień Świętego Patryka? Bo jest to prawdziwe
zielonym kolorze, irlandzkie tańce i instrumenty, symbol trójlistnej koniczyny. Od kilku lat 17 marca kojarzy się nam z jednym z najsympatyczniejszych świąt - Dniem Świętego Patryka. &lt;/&gt;<br><br>Tradycja obchodów Dnia Magnusa Sucatusa Patriciusa, mnicha z przełomu IV i V wieku, patrona Irlandii, liczy już sobie blisko... 1540 lat i jest dla mieszkańców Zielonej Wyspy okazją do tłumnych pochodów, a potem radosnej zabawy w gronie przyjaciół. Święto z powodzeniem przyjęło się w Polsce i od kilku lat także my możemy - w coraz liczniejszych w Warszawie pubach - z radością wspominać zakonnika, który nawrócił Irlandczyków na chrześcijaństwo. <br><br>Dlaczego tak lubimy Dzień Świętego Patryka? Bo jest to prawdziwe
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego