Typ tekstu: Książka
Autor: Woś Alojzy
Tytuł: Meteorologia
Rok: 1996
z dokładnością do 0,1 m sŤ . Pomiar jest dokonywany czterokrotnie, a z trzech ostatnich odczytów wylicza się średnią arytmetyczną czasu opadania cieczy. Uzyskane w ten sposób dane umożliwiają wyliczenie wielkości ochładzania według formuły:

gdzie Q oznacza ilość ciepła przypadającą na 1 cm2 powierzchni zbiorniczka w mcal

cmŤ (stała przyrządu), a t oznacza czas spadku temperatury pomiędzy wcześniej wspomnianymi jej wartościami zaznaczonymi na przyrządzie.
Iloraz z podzielenia stałej przyrządu (Q) przez średni czas (t), w ciągu którego menisk cieczy obniży się od działki górnej do dolnej, jest wskaźnikiem wielkości ochładzania zwykle oznaczanym jako H.
Pomiar ochładzania wilgotnego wykonuje się tak samo, jak
z dokładnością do 0,1 m sŤ . Pomiar jest dokonywany czterokrotnie, a z trzech ostatnich odczytów wylicza się średnią arytmetyczną czasu opadania cieczy. Uzyskane w ten sposób dane umożliwiają wyliczenie wielkości ochładzania według formuły:<br><br>gdzie Q oznacza ilość ciepła przypadającą na 1 cm&lt;hi rend="upper"&gt;2&lt;/&gt; powierzchni zbiorniczka w mcal <br><br> cmŤ (stała przyrządu), a t oznacza czas spadku temperatury pomiędzy wcześniej wspomnianymi jej wartościami zaznaczonymi na przyrządzie.<br> Iloraz z podzielenia stałej przyrządu (Q) przez średni czas (t), w ciągu którego menisk cieczy obniży się od działki górnej do dolnej, jest wskaźnikiem wielkości ochładzania zwykle oznaczanym jako H.<br> Pomiar ochładzania wilgotnego wykonuje się tak samo, jak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego