Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
tym w teatrze głośno i bez ogródek.
Trzeba lubić ryzyko i nie bać się krytyki, żeby mierzyć się z "Mechaniczną pomarańczą". Wydana w 1962 roku powieść Anthony'ego Burgessa ma status pozycji kultowej, podobnie jak nakręcony na jej podstawie film Stanleya Kubricka.
32-letni Jan Klata podjął wyzwanie i jego teatralną adaptację powieści zatytułowaną "Nakręcana pomarańcza" zobaczymy 23 kwietnia na scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Reżyser ma nosa do aktualnych tematów. Przecież antyutopijna wizja społeczeństwa borykającego się z przemocą nieletnich to temat pasujący w sam raz do polskich realiów. Można się spodziewać, że Klata znów będzie prowokować widzów. Ma to we krwi.
Dał
tym w teatrze głośno i bez ogródek.<br>Trzeba lubić ryzyko i nie bać się krytyki, żeby mierzyć się z "Mechaniczną pomarańczą". Wydana w 1962 roku powieść Anthony'ego Burgessa ma status pozycji kultowej, podobnie jak nakręcony na jej podstawie film Stanleya Kubricka. <br>32-letni Jan Klata podjął wyzwanie i jego teatralną adaptację powieści zatytułowaną "Nakręcana pomarańcza" zobaczymy 23 kwietnia na scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Reżyser ma nosa do aktualnych tematów. Przecież antyutopijna wizja społeczeństwa borykającego się z przemocą nieletnich to temat pasujący w sam raz do polskich realiów. Można się spodziewać, że Klata znów będzie prowokować widzów. Ma to we krwi. <br>Dał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego