Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
sześciu równoległych ciągach, pracujących na czystych kulturach bakterii rozkładających fenol. Każdy ciąg miał składać się z komory napowietrzania I stopnia o pojemności 250 m3 i komory IIstopnia o pojemności 500 m3. Planowano zatem wybudowanie komór o pojemności aż 18,75 m3 na każdy m3/h wydajności. Zrealizowano zaś jednostopniowe oczyszczanie adaptowanym osadem czynnym. Rzeczywisty przepływ ścieków wynosił 22 m3/h na jeden ciąg. Zawartość fenoli zmieniała się w granicach 414580g/m3, rodanków zaś w granicach 365490g/m3. Praca oczyszczalni była zadowalająca i stabilna, mimo że na jeden m3 przepustowości przypadało tylko 11,4 m3 pojemności komór.
Ponieważ ścieki fenolowe dopływające do
sześciu równoległych ciągach, pracujących na czystych kulturach bakterii rozkładających fenol. Każdy ciąg miał składać się z komory napowietrzania I stopnia o pojemności 250 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; i komory IIstopnia o pojemności 500 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;. Planowano zatem wybudowanie komór o pojemności aż 18,75 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; na każdy m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;/h wydajności. Zrealizowano zaś jednostopniowe oczyszczanie adaptowanym osadem czynnym. Rzeczywisty przepływ ścieków wynosił 22 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;/h na jeden ciąg. Zawartość fenoli zmieniała się w granicach 414580g/m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;, rodanków zaś w granicach 365490g/m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;. Praca oczyszczalni była zadowalająca i stabilna, mimo że na jeden m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; przepustowości przypadało tylko 11,4 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; pojemności komór.<br>Ponieważ ścieki fenolowe dopływające do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!