Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
końcach i przegrodą pionową, dzielącą zbiornik na dwa koryta cyrkulacyjne. W układach złożonych komory "Promlecz" stanowią zbiorniki wielokanałowe (rys.8.27b) podzielone na koryta.
Oprócz komór "Promlecz" produkowano w Polsce urządzenia do ich napowietrzania. Pierwszy typ to szczotki ślimakowe o długości 1,06,5m i średnicy 0,7m. Drugi to aeratory turbinowe "Potap" o średnicy wirników od 2,5 do 3,5m.
Efekty oczyszczania ścieków mleczarskich w systemie "Promlecz" były na ogół dość dobre. Kilka przykładów zawiera tablica 8.29 (numeracja zakładów według tabl.8.27).
Położone blisko siebie dwa polskie zakłady mleczarskie, produkujące napoje mleczne, sery i masło, mają wspólną
końcach i przegrodą pionową, dzielącą zbiornik na dwa koryta cyrkulacyjne. W układach złożonych komory "Promlecz" stanowią zbiorniki wielokanałowe (rys.8.27b) podzielone na koryta.<br>Oprócz komór "Promlecz" produkowano w Polsce urządzenia do ich napowietrzania. Pierwszy typ to szczotki ślimakowe o długości 1,06,5m i średnicy 0,7m. Drugi to aeratory turbinowe "Potap" o średnicy wirników od 2,5 do 3,5m.<br>Efekty oczyszczania ścieków mleczarskich w systemie "Promlecz" były na ogół dość dobre. Kilka przykładów zawiera tablica 8.29 (numeracja zakładów według tabl.8.27).<br>Położone blisko siebie dwa polskie zakłady mleczarskie, produkujące napoje mleczne, sery i masło, mają wspólną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego