Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fronda
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
które widziałem w Stanach Zjednoczonych, i które wydały mi się z formy dosyć zbliżone do protestanckich, we Francji cały ten ruch wspólnotowy jest przesiąknięty katolicką kulturą ducha.

- Myśmy się oburzali, kiedy nazywano projekt "Frondy" katolicyzmem postmodernistycznym, bo dla nas postmodernizm to nie tylko metodologia w naukach humanistycznych, ale przede wszystkim agresywna ideologia negująca istnienie prawdy. Tymczasem w świetle tego, co mówisz, można użyć określenia "pismo czasów postmodernistycznych".

- To chyba dobra formuła.

- Czy wspólnoty są misyjne?

- Powiedziałbym, że jedynie one we Francji są misyjne.

- A jaki jest ich stosunek do współczesnej kultury, czy czują się wobec niej ciałem zupełnie obcym, wyizolowanym, czy
które widziałem w Stanach Zjednoczonych, i które wydały mi się z formy dosyć zbliżone do protestanckich, we Francji cały ten ruch wspólnotowy jest przesiąknięty katolicką kulturą ducha.<br><br> - Myśmy się oburzali, kiedy nazywano projekt "Frondy" katolicyzmem postmodernistycznym, bo dla nas postmodernizm to nie tylko metodologia w naukach humanistycznych, ale przede wszystkim agresywna ideologia negująca istnienie prawdy. Tymczasem w świetle tego, co mówisz, można użyć określenia "pismo czasów postmodernistycznych".<br><br> - To chyba dobra formuła.<br><br> - Czy wspólnoty są misyjne?<br><br> - Powiedziałbym, że jedynie one we Francji są misyjne.<br><br> - A jaki jest ich stosunek do współczesnej kultury, czy czują się wobec niej ciałem zupełnie obcym, wyizolowanym, czy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego