Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
ta, obejmująca początkowo pięć województw północno-wschodniej Polski, rozszerzyła się już na obszary należące do dziewięciu województw (suwalskie, olsztyńskie, białostockie, łomżyńskie, ostrołęckie, ciechanowskie, elbląskie, toruńskie, siedleckie).
W 1991 r. opracowano Założenia polityki regionalnej obszaru funkcjonalnego "Zielone Płuca Polski". Za główne cele ekologicznej polityki regionalnej w stosunku do tego obszaru uznano aktywizację gospodarki, przez wszechstronne i racjonalne wykorzystanie walorów przyrodniczych oraz przeciwdziałanie deformacjom i depresji społecznej. Uznano, że naturalny potencjał rozwojowy Zielonych Płuc Polski stanowią:
- w miarę czyste środowisko,
- wielka zasobność lasów i puszcz,
- liczne obszary o znaczących walorach turystycznych,
- dobre warunki dla rozwoju lecznictwa uzdrowiskowego,
- korzystne położenie geograficzne w sąsiedztwie aglomeracji
ta, obejmująca początkowo pięć województw północno-wschodniej Polski, rozszerzyła się już na obszary należące do dziewięciu województw (suwalskie, olsztyńskie, białostockie, łomżyńskie, ostrołęckie, ciechanowskie, elbląskie, toruńskie, siedleckie).<br>W 1991 r. opracowano &lt;hi&gt;Założenia polityki regionalnej obszaru funkcjonalnego "Zielone Płuca Polski"&lt;/&gt;. Za główne cele ekologicznej polityki regionalnej w stosunku do tego obszaru uznano aktywizację gospodarki, przez wszechstronne i racjonalne wykorzystanie walorów przyrodniczych oraz przeciwdziałanie deformacjom i depresji społecznej. Uznano, że naturalny potencjał rozwojowy Zielonych Płuc Polski stanowią:<br>- w miarę czyste środowisko,<br>- wielka zasobność lasów i puszcz,<br>- liczne obszary o znaczących walorach turystycznych,<br>- dobre warunki dla rozwoju lecznictwa uzdrowiskowego,<br>- korzystne położenie geograficzne w sąsiedztwie aglomeracji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego