Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
wojsk łączności w ścisłym współdziałaniu z pododdziałami ogólnowojskowymi oraz specjalistycznymi - w zależności od rodzaju zabezpieczenia bojowego (wojsk inżynieryjnych, obrony przeciwchemicznej, OPL, artylerii itp.).


Płk dypl. ZDZISŁAW RATAJSKI

O POWSZECHNEJ OBRONIE PRZECIWLOTNICZEJ

Powszechna obrona przeciwlotnicza ma na celu samoobronę wojsk przed uderzeniami z powietrza. Polega na ostrzeganiu (w związku taktycznym) i alarmowaniu (w oddziale i pododdziale) wojsk o zagrożeniu z powietrza, na prowadzeniu zorganizowanego ognia do celów powietrznych niespecjalistycznych środkami ogniowymi, maskowaniu przed rozpoznaniem z powietrza, rozśrodkowaniu wojsk, przygotowaniu schronów i ukryć (szczelin) przeciwlotniczych oraz likwidacji skutków napadu powietrznego.
Organizują ją dowódcy na wszystkich szczeblach dowodzenia, w każdym rodzaju działań (sytuacji bojowej
wojsk łączności w ścisłym współdziałaniu z pododdziałami &lt;orig&gt;ogólnowojskowymi&lt;/&gt; oraz specjalistycznymi - w zależności od rodzaju zabezpieczenia bojowego (wojsk inżynieryjnych, obrony przeciwchemicznej, OPL, artylerii itp.).&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;au&gt;Płk dypl. ZDZISŁAW RATAJSKI&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;O POWSZECHNEJ OBRONIE PRZECIWLOTNICZEJ&lt;/&gt;<br><br>Powszechna obrona przeciwlotnicza ma na celu samoobronę wojsk przed uderzeniami z powietrza. Polega na ostrzeganiu (w związku taktycznym) i alarmowaniu (w oddziale i pododdziale) wojsk o zagrożeniu z powietrza, na prowadzeniu zorganizowanego ognia do celów powietrznych niespecjalistycznych środkami ogniowymi, maskowaniu przed rozpoznaniem z powietrza, &lt;orig&gt;rozśrodkowaniu&lt;/&gt; wojsk, przygotowaniu schronów i ukryć (szczelin) przeciwlotniczych oraz likwidacji skutków napadu powietrznego.<br>Organizują ją dowódcy na wszystkich szczeblach dowodzenia, w każdym rodzaju działań (sytuacji bojowej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego