Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 12.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
rodziną.

Ludzie po przejściach

U Agaty i Jana trudno zastać kogoś w domu przed wieczorem. Ona pracuje jako położna i zaocznie studiuje ogrodnictwo, on jest taksówkarzem. Starsza córka, tegoroczna maturzystka, po szkole chodzi do Instytutu Goethego na niemiecki, młodsza, 10-latka, codziennie trenuje po kilka godzin gimnastykę artystyczną. W ich alejce jest sporo stałych mieszkańców, wszyscy pracujący.

- Sąsiadka z naprzeciwka mi pozazdrościła i zapisała się na dzienną informatykę - mówi Agata. - W naszej alei nie ma eksmitowanych. Większość to ludzie po życiowych przejściach, rozstaniach, rozwodach, którzy weszli w drugie związki, a nie stać ich było na normalne mieszkanie.

Oni byli tutaj pierwsi
rodziną.<br><br>&lt;tit&gt;Ludzie po przejściach&lt;/&gt;<br><br>U Agaty i Jana trudno zastać kogoś w domu przed wieczorem. Ona pracuje jako położna i zaocznie studiuje ogrodnictwo, on jest taksówkarzem. Starsza córka, tegoroczna maturzystka, po szkole chodzi do Instytutu Goethego na niemiecki, młodsza, 10-latka, codziennie trenuje po kilka godzin gimnastykę artystyczną. W ich alejce jest sporo stałych mieszkańców, wszyscy pracujący.<br><br>- Sąsiadka z naprzeciwka mi pozazdrościła i zapisała się na dzienną informatykę - mówi Agata. - W naszej alei nie ma eksmitowanych. Większość to ludzie po życiowych przejściach, rozstaniach, rozwodach, którzy weszli w drugie związki, a nie stać ich było na normalne mieszkanie.<br><br>Oni byli tutaj pierwsi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego