Typ tekstu: Książka
Tytuł: Alkohol a społeczeństwo. Postawy i zachowania Polaków wobec alkoholu i problemów alkoholowych
Rok: 2004
spada wraz z wiekiem. U mężczyzn względnie wysoki poziom konsumpcji utrzymuje się od 18 do 49 roku życia, po pięćdziesiątce średnie spożycie zmniejsza się o około 20%. Po przejściu na emeryturę spożycie maleje radykalnie. Jest ponad dwukrotnie niższe w porównaniu z wcześniejszymi latami.

Mimo stosunkowo niewielkiego poziomu spożycia, "zbiorowa biografia alkoholowa" kobiet w Polsce jest jeszcze bardziej urozmaicona, a konsumpcja wyraźnie maleje wraz z przechodzeniem do kolejnych grup wieku. W rezultacie, kobiety z najstarszej grupy wieku piją prawie dziesięć razy mniej niż dwudziestokilkuletnie.

Obserwowane w Polsce różnice w spożyciu w zależności od płci są większe niż w rozwiniętych krajach Unii Europejskiej
spada wraz z wiekiem. U mężczyzn względnie wysoki poziom konsumpcji utrzymuje się od 18 do 49 roku życia, po pięćdziesiątce średnie spożycie zmniejsza się o około 20%. Po przejściu na emeryturę spożycie maleje radykalnie. Jest ponad dwukrotnie niższe w porównaniu z wcześniejszymi latami.<br><br>Mimo stosunkowo niewielkiego poziomu spożycia, "zbiorowa biografia alkoholowa" kobiet w Polsce jest jeszcze bardziej urozmaicona, a konsumpcja wyraźnie maleje wraz z przechodzeniem do kolejnych grup wieku. W rezultacie, kobiety z najstarszej grupy wieku piją prawie dziesięć razy mniej niż dwudziestokilkuletnie.<br><br>Obserwowane w Polsce różnice w spożyciu w zależności od płci są większe niż w rozwiniętych krajach Unii Europejskiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego